Uczniowie podstawówki w Jasionnie marzą o sali gimnastycznej

Data publikacji: 23.01.2020 15:45
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.01.2020 Jasionna. Szkoła podstawowa

23.01.2020 Jasionna. Szkoła podstawowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Starania o budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jasionnie w gminie Jędrzejów rozpoczęli rodzice uczniów z tej placówki. Zawiązali oni Stowarzyszenie „Równać szanse - Jasionna 2019 " i zbierają pieniądze, które mają stanowić wkład własny do środków, o jakie zamierzają się starać.

Jak mówi Elżbieta Pańtak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionnie oraz prezes stowarzyszenia - w placówce uczy się 127 dzieci, a zajęcia wf odbywają się na korytarzu.

- Jesteśmy w XXI wieku dlatego, aż wstyd mówić, że u nas lekcje wf w większości roku szkolnego organizowane są na korytarzu o powierzchni 45 metrów kwadratowych. Pomimo tego, nasi uczniowie chcą ćwiczyć i dla nich lekcje wychowania fizycznego to najwspanialsze zajęcia. Mamy uczniów, którzy odnoszą sukcesy sportowe. To trofea w tenisie stołowym, biegach przełajowych, czy grach zespołowych takich jak: koszykówka i siatkówka - powiedziała dyrektor.

Jak dodała, dlatego ważne jest, aby powstała sala z prawdziwego zdarzenia, która będzie służyła kolejnym pokoleniom.

W tym celu konieczne jest zebranie 50 tys. złotych na opracowanie planu oraz kosztorysu. Dlatego ważne jest to, że tylko przez jeden tydzień udało się zebrać 35 tys. złotych - poinformował Tomasz Kwiecień, członek zarządu stowarzyszenia oraz radny powiatowy. Jak dodał, wspiera te działania, ponieważ z tego, co przekazują mu rodzice to miejscowość w gminie Jędrzejów, która jest trochę zapomniana, a potrzeby szkoła ma, ponieważ w placówce uczy się dużo dzieci.  

- Cały czas pozyskujemy sponsorów. Warto zaznaczyć, że Robert Kruk, przewodniczący rady miejskiej w Jędrzejowie zadeklarował bezpłatne wykonanie prac geodezyjnych - dodaje Tomasz Kwiecień.

Inicjatywę Stowarzyszenia „Równać szanse - Jasionna 2019” wspierają znani sportowcy: Radosław Majdan i Piotr Świerczewski - byli reprezentanci Polski w piłce nożnej oraz bokser Mariusz Wach.

Reklama