Hania czuje się coraz gorzej, ale dzielnie znosi całą sytuację

Data publikacji: 24.01.2020 12:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Hania Terlecka

Na zdjęciu: Hania Terlecka
Fot. Facebook

Prawdopodobnie we wtorek lub w środę 18-miesięczna Hania Terlecka z Kielc wyleci z rodzicami na leczenie do Stanów Zjednoczonych. Jak informowaliśmy, dziewczynka cierpi na złośliwy nowotwór mózgu, jednak polscy lekarze wyczerpali już wszystkie metody jej leczenia. Terapii podjęli się amerykańscy lekarze.

Jak informuje Bartłomiej Terlecki, tata dziewczynki, wylot dziecka za ocean to jedyna nadzieja na ocalenie jej życia.

- Córeczka niestety czuje się coraz gorzej, dlatego leczenie musi się rozpocząć jak najszybciej. Dużo śpi i jest zmęczona walką z chorobą, ale dzielnie znosi całą sytuację. W swoim bardzo krótkim życiu przeszła już bardzo dużo. To m.in. kilka operacji i dwie chemioterapie - mówi Bartłomiej Terlecki.

Na ostatniej prostej są już także wszelkie przygotowania do wylotu.

- Dziś byliśmy w konsulacie na rozmowie i wizy do odbioru będziemy mieć w poniedziałek. Czekamy natomiast jeszcze na potwierdzenie od szpitala w Ohio, kiedy konkretnie mamy przylecieć, ponieważ lot jest uwarunkowany od odbioru naszej córeczki z lotniska. Ekipa medyczna z samolotu przekaże Hanię bezpośrednio ekipie medycznej szpitala - wyjaśnia tata.

Obecnie dziewczynka przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Koszt terapii to ponad 5 mln zł i tę kwotę udało się zgromadzić w publicznej zbiórce, która nadal jest prowadzona.

W sobotę odbędzie się charytatywny koncert na rzecz Hani. W Kieleckim Centrum Kultury wystąpią m.in. artyści ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego i Kieleckiego Teatru Tańca, a także wokalistki Basia Sipa i Katarzyna Lisowska z zespołem oraz zespoły „Zmiana czasu” i „Ostatni w raju”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Także w sobotę w godzinach 11.00 - 15.00 w Galerii Echo w Kielcach odbędzie się akcja pomocy - „Anioły Hani”. Znani mieszkańcy regionu będą malować figurki aniołów. Będą także pokazy, występy i licytacje.

 

Tagi do tego wpisu
Reklama