Piekoszów jest dumny z Macieja Giemzy

Data publikacji: 24.01.2020 14:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.01.2020. Piekoszów. Spotkanie z Maciejem Giemzą w Piekoszowie. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Maciej Giemza - zawodnik Orlen Team

24.01.2020. Piekoszów. Spotkanie z Maciejem Giemzą w Piekoszowie. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Maciej Giemza - zawodnik Orlen Team
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu z motocyklistą Maciejem Giemzą, które zorganizowane zostało w Centrum Kultury w Piekoszowie. 24-letni zawodnik ORLEN Team, rozgrywany w Arabii Saudyjskiej tegoroczny Rajd Dakar, ukończył na bardzo dobrym 17. miejscu.

Tym samym, mieszkający na co dzień w Piekoszowie, wychowanek KTM Novi Korona Kielce, potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki motocyklistów.

Gospodarz spotkania, wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek podkreślał, że wszyscy mieszkańcy są dumni z osiągnięć Macieja Giemzy.

- To nasz sportowiec eksportowy. Drzwi do kariery stoją przed nim otworem. Przynosi nam wszystkim chlubę. To przyjemność mieć takiego mieszkańca na swoim terenie - powiedział były kolarz i uczestnik igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992) i Sydney (2000).  

Zbigniew Piątek dodał, że Maciej Giemza jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.

- Młodzież potrzebuje idoli. Maciek taką osobą jest. Jeździ szybko na motocyklu, jest medialny, mówi się o nim. Co ważne jest systematyczny, pracowity i odważny. To cechy, które mają jedynie prawdziwi mistrzowie - dodał wójt Piekoszowa.

Dumny z syna jest także Sylwester Giemza, który nie ukrywa jednak, że startom towarzyszy także obawa o życie i zdrowie Maćka.

- Każdy motocyklista marzy o starcie w Rajdzie Dakar, ale tylko nielicznym się to udaje. Gdy Maciek startuje, to online sprawdzam wyniki i jego pozycję w danym momencie. Ulga jest wówczas gdy melduje się na mecie - stwierdził Sylwester Giemza. 

Większość uczestników spotkania stanowiła piekoszowska młodzież, z którą Maciej Giemza nawiązał szybko bardzo dobry kontakt.

- Mam młodszą siostrę, mniej więcej w wieku uczestników spotkania, więc jakieś doświadczenie w rozmowach z młodzieżą mam. Na początku trzeba ich trochę sprowokować do tego, żeby się otworzyli i zadawali pytania. To się udało i spotkania przebiegało w świetnej atmosferze. Jestem gadułą i z przyjemnością opowiadam o mojej pasji. Czasami trzeba mnie nawet „stopować” - powiedział z uśmiechem motocyklista z Piekoszowa.

Maciej Giemza za cel stawia sobie poprawienie najlepszej pozycja polskiego motocyklisty w historii startów w Rajdzie Dakar. Jak na razie palmę pierwszeństwa dzierży Jakub Przygoński, który w 2014 roku dojechał do mety na 6.miejscu.

Reklama