Protest MPK przesunięty

Data publikacji: 24.01.2020 14:15
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dobra informacja dla osób pracujących przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. Zapowiadany na piątek protest kierowców MPK w Kielcach nie odbył się.

Autobusy linii 54, 110 i 112 miały omijać w godzinach szczytu ulicę Olszewskiego, sprzeciwiając się w ten sposób notorycznemu blokowaniu w tym miejscu buspasów. Protest miał też zwrócić uwagę na brak realizacji przez władze miasta przedstawionych w sierpniu ubiegłego roku postulatów kierowców MPK. Chodzi m.in. o zwiększenie liczby toalet przy pętlach autobusowych.

Przewodniczący związku zawodowego pracowników MPK, Bogdan Latosiński zapowiedział, że jeśli postulaty związkowców nie zostaną spełnione to protest odbędzie się 14 lutego. Tym razem, oprócz ul. Olszewskiego autobusy mają omijać jeszcze jedną kielecką ulicę.

Przewodniczący podziękował kieleckiej policji, dzięki której buspas na Olszewskiego jest w pełni przejezdny dla transportu miejskiego. Dodaje przy tym, że na kieleckich ulicach potrzebne są inne, bardziej efektywne i trwałe zmiany w organizacji. Jego zdaniem wysyłanie patroli policyjnych na buspasy jest jedynie działaniem tymczasowym.

Radiowozy mają pilnować przepustowości ulicy Olszewskiego przynajmniej przez następne dwa tygodnie.

adv adv
Wiadomości
Reklama