Gminy i starosta wspólnie przeciw pomysłom Promnika

Data publikacji: 24.01.2020 15:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.01.2020 Promnik. Sortownia śmieci

15.01.2020 Promnik. Sortownia śmieci
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu kieleckiego, wspólnie ze starostą chcą przeciwstawić się różnicowaniu cen za odbiór odpadów przez sortownię w Promniku.

Jak mówi Mirosław Gębski - starosta kielecki, władze powiatu chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy będą pokrzywdzeni jeśli zróżnicowanie cen odbioru odpadów wejdzie w życie. Dziś rozmawiał o tym z samorządowcami.

- W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele inspekcji handlowej, którzy doradzali samorządowcom w sprawie możliwych środków prawnych dotyczących kontrowersyjnej uchwały kieleckiej rady miasta, która nierówno traktuje mieszkańców powiatu i mieszkańców Kielc - dodaje.

W spotkaniu wziął udział m.in. wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek, który podkreśla, że niezadowolenie wśród samorządowców w związku z zaistniałą sytuacją jest bardzo duże.

- Szukamy rozwiązań, aby uchwała podjęta przez Radę Miasta Kielce została uchylona przez wojewodę świętokrzyskiego. Rozważamy także ewentualną możliwość zaskarżenia tej decyzji do Urzędu Ochrony Konsumenta - zaznacza wójt.

Włodarze gmin zostali zaproszeni na najbliższą sesję rady powiatu, podczas której radni powiatowi będą chcieli zająć stanowisko w sprawie kontrowersyjnych propozycji dotyczących cen za odbiór odpadów.

Reklama