Letko zagra dziś w Studiu Gram Radia Kielce

Data publikacji: 25.01.2020 10:23
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Letko

Zespół Letko
24.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W tym roku będzie występował między innymi na Wyspach Kanaryjskich, we Francji, Finlandii, ale zanim wyruszy w zagraniczną trasę, pojawi się w Studiu Gram Polskiego Radia Kielce. Koncert zespołu Letko, bo o nim mowa, rozpocznie się dziś o godzinie 16. Fragmenty będą transmitowane na naszej antenie w programie „Made in Kielce”.

Letko to projekt tworzący swoistą mieszankę elektronicznych brzmień, podkreślonych interesującym wokalem Moniki Bożyk. Oprócz niej zespół tworzą Grzegorz Degejda i Mikołaj Macek.

Grupa istnieje od 2002 roku. W 2008 roku wydali debiutancką płytę pod tytułem „Many things”, która zebrała szereg pochlebnych recenzji zarówno w kraju, jak i za granicą. Drugi album zatytułowany „Origami” ukazał się pod koniec 2013 roku. Znajduje się na nim dziewięć premierowych utworów napisanych w języku polskim, utrzymanych w charakterystycznym dla grupy brzmieniu.

Teraz Letko pracuje nad kolejnym krążkiem. Jak zapowiada Grzegorz Degejda, te najnowsze kompozycje będzie można usłyszeć podczas koncertu w Radiu Kielce.

- Zagramy praktycznie same nowe utwory, które znajdą się na naszej nowej płycie. Ukaże się ona w maju. Będzie to nasz pierwszy koncert w tym roku, rozpoczynający trasę po Europie. Będziemy na Wyspach Kanaryjskich, w Paryżu, Finlandii, a także w wielu miejscach w Polsce - wyjaśnia.

Muzyce będzie towarzyszyła ciekawa oprawa.

- Przyjeżdżamy z własnymi światłami, więc mimo że koncert będzie się odbywać w kameralnej sali radiowej, będzie miał charakter naszych normalnych koncertów - zapowiada Grzegorz Degejda.

Reklama