W gminie Mirzec powstanie nowa droga. Będzie tańsza, niż zakładano

Data publikacji: 26.01.2020 16:48
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Chęciny. 01.05.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Taniej niż się spodziewano udało się rozstrzygnąć przetarg na wybudowanie drogi w Gadce Majoracie w gminie Mirzec. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w tym przypadku wynosi 80 proc. kosztów i początkowo szacowano, że cały remont będzie kosztował ponad 760 tys. zł. Po przetargu okazało się, że najkorzystniejsza oferta nie przekracza 500 tys. zł.

Wójt Mirca, Mirosław Seweryn mówi, że w podobny sposób rozstrzygnięto już kilka innych przetargów na drogi gminne.

- Obserwujemy tendencję, że wszystkie przetargi na remonty dróg są tańsze, a przez to wystarcza pieniędzy na wkłady własne i nie trzeba ciąć wydatków na inne inwestycje - dodaje Mirosław Seweryn.

Droga w Gadce Majoracie będzie miała prawie kilometr. To już drugi etap przebudowy tego odcinka. Zostanie położona nowa nawierzchnia, rowy zostaną odmulone, a pobocza utwardzone. Powstaną też nowe zjazdy do posesji.

W planie gmina ma wnioski o kontynuację przebudowy drogi w miejscowości Mirzec Poduchowne. Ten odcinek ma dwa kilometry. Obecnie kończą się prace projektowe, a wniosek do wojewody zostanie złożony, kiedy będzie taka możliwość. Na wstępnej liście jest również budowa drogi gruntowej w Trębowcu oraz wnioski na powodziówki m.in. w Gadce Majoracie i Trębowcu.

Reklama