Prokuratura bada przyczyny tragicznego wypadku w Bilczy

Data publikacji: 27.01.2020 15:41
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.01.2020. Bilcza. Wypadek na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój

25.01.2020. Bilcza. Wypadek na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Bilczy na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój. W wyniku poniesionych obrażeń zginęły dwie osoby.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letnia kobieta kierująca seatem leonem, jadąc od Kielc w kierunku Morawicy, wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z dostawczym renault. Kierował nim 49-letni mężczyzna. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Osobowym seatem podróżowało czterech mężczyzn i jedna kobieta. Mimo reanimacji dwóch pasażerów w wieku 21 i 24 lat nie udało się uratować. Pozostali dwaj mężczyźni, w wieku 21 i 23 lat, a także kobieta kierująca osobowym autem zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca pojazdu dostawczego nie odniósł obrażeń.

Anna Zielińska, zastępca szefa w Prokuraturze Rejonowej Kielce-Zachód informuje, że sekcje zwłok pasażerów zaplanowano na poniedziałkowe popołudnie. Dwie osoby nadal przebywają w szpitalu. 25-letnia kobieta po badaniach została wypuszczona do domu. W najbliższym czasie powinna zostać przesłuchana.

Prokuratura powoła także biegłych, którzy sprawdzą m.in. stan techniczny pojazdów.

Podobne wiadomości
Reklama