Gdzie będą nowe przystanki? Nie wiadomo, ale można zgłaszać pomysły

Data publikacji: 28.01.2020 19:47
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 21.11.2019. Przystanek autobusowy na ulicy Żelaznej

Kielce. 21.11.2019. Przystanek autobusowy na ulicy Żelaznej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Najpierw informacja, że w Kielcach zostanie wyznaczonych 40 nowych przystanków komunikacji miejskiej, potem analizy, a dopiero na końcu możliwe konsultacje społeczne. Taką kolejność przyjął Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Tydzień temu, Barbara Damian, dyrektor instytucji ogłosiła, że w Kielcach powstanie kilkadziesiąt miejsc, w których będą zatrzymywać się miejskie autobusy, wymieniła jednak tylko kilka lokalizacji. Pełna lista nie została ujawniona do dziś, a szefowa ZTM jest już bardziej ostrożna w zapowiedziach. Być może z powodu krytyki pomysłu, wyrażonej między innymi przez związkowców z MPK.

Przystanki miałyby powstać np. na ulicy Kościuszki przy przychodni, mimo że tą ulicą nie kursuje żadna z miejskich linii i na Alei IX Wieków Kielc, choć istniejący przystanek znajduje się ok. 400 metrów od planowanego.

Dyrektor Barbara Damian tłumaczyła, że lista lokalizacji, to efekt sugestii, przekazywanych telefonicznie i pisemnie przez mieszkańców. Nie ujawniła jednak, na jakiej podstawie wybrano planowaną czterdziestkę. Zapowiedziała również, że po dodatkowych analizach ZTM zostaną przeprowadzone internetowe konsultacje na stronach ratusza. Kiedy to nastąpi, na razie nie wiadomo. Barbara Damian zapewnia jednak, że wciąż chętnie przyjmowane są sugestie telefoniczne.

Propozycje lokalizacji nowych przystanków można zgłaszać, dzwoniąc pod numery Zarządu Transportu Miejskiego: 041 343 15 93 i 041 361 49 38 i na adres mailowy: ztm@ztm.kielce.pl.

Reklama