Świętokrzyska Próbna Matura jednak się odbędzie

Data publikacji: 29.01.2020 14:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 11.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dobra wiadomość dla tegorocznych maturzystów. Świętokrzyska Próbna Matura jednak się odbędzie.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, z jej przygotowania wycofał się główny organizator, czyli Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Okazuje się jednak, że dotychczasowi współorganizatorzy zdecydowali się ją przeprowadzić bez udziału UJK.

W przygotowanie egzaminu zaangażowały się „Echo Dnia”, władze Kielc, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych. Arkusze maturalne do matematyki i języka polskiego przygotują eksperci z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Barbara Dziedzic, dyrektor jednostki zapewnia, że będą równie dobre, jak te w latach ubiegłych.

- Eksperci, którzy układają zadania są egzaminatorami i doświadczonymi nauczycielami. Świętokrzyska Próbna Matura cieszy się co roku tak dużym zainteresowaniem, właśnie ze względu na wysoką jakość naszych arkuszy maturalnych - mówi Barbara Dziedzic.

Arkusz maturalny z języka angielskiego przygotowują specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jacek Wołowiec, dyrektor instytucji mówi, że próbna matura udowodniła w ubiegłych latach swoją przydatność i na pewno pozytywnie wpłynęła na jakość wyników majowych egzaminów.

- Gdy pojawiła się propozycja, by wziąć udział w tym przedsięwzięciu, oczywiście się na to zdecydowaliśmy. Tym bardziej, że arkusz mieliśmy już w grudniu przygotowany - twierdzi Jacek Wołowiec.

Tegoroczna, 11. już edycja Świętokrzyskiej Próbnej Matury rozpocznie się we wtorek, 3 marca od egzaminu z języka polskiego. Następnego dnia odbędzie się matura z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego. Wszystkie egzaminy będą na poziomie podstawowym.

Reklama