Jubileusz KTM Novi Korona Kielce

Data publikacji: 31.01.2020 06:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce

Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce
Fot. archiwum prywatne

KTM Novi Korona Kielce obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. Towarzystwo powstało po zlikwidowaniu w grudniu 1989 roku sekcji motorowej w klubie Korona Kielce. Niespełna miesiąc później podjęto decyzję o powołaniu Kieleckiego Towarzystwa Motorowego, które ostatecznie przyjęło nazwę KTM Novi.

- W ostatnich latach mamy dużo sukcesów zarówno w mistrzostwach Polski jak i Europy. Są to indywidualne osiągnięcia naszych wychowanków, zarówno w enduro jak i cross-country. Maciej Giemza z powodzeniem realizuje swoje marzenia startując m.in. w Rajdzie Dakar. Mamy się czym chwalić - uważa Ryszard Bracik, który prezesem klubu jest już czwartą kadencję.

Sport motorowy wymaga dużych nakładów finansowych dlatego prowadzenie klubu to nie jest prosta sprawa.

- Bardzo kosztowny jest motocykl, o który trzeba dbać przez cały sezon i wlewać benzynę. Biorąc pod uwagę skromne środki, które otrzymujemy z miasta, to nasze osiągnięcia powinny budzić szacunek - stwierdził Ryszard Bracik.     

Działacze i zawodnicy KTM Novi Korona Kielce przez ostatnie trzydzieści lat udanie organizowali lub wydatnie pomagali przy organizacji, wszystkich imprez enduro jakie odbyły się na ziemi świętokrzyskiej.

- Dwa lata temu zrobiliśmy finałową rundę mistrzostw Europy, z której wszyscy byli bardzo zadowoleni. W tym roku w czerwcu również będziemy gościć najlepszych motocyklistów enduro na Starym Kontynencie. Aplikujemy również o organizację jakiś zawodów przyszłorocznych mistrzostw świata. Znaleźliśmy się na wstępnej lisice - powiedział prezes KTM Novi Korona.

Motocykliści kieleckiego klubu przez trzy ostatnie lata zdobywali tytuły drużynowych mistrzów Polski w rajdach enduro. Sezony 2015 i 2016 zakończyli na drugim stopniu podium.  

Reklama