W niedzielę można oddać krew dla Tomka

Data publikacji: 31.01.2020 13:19
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
30.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Pilnie potrzebna jest krew dla chorego na białaczkę szpikową 21-letniego Tomka Molendy, mieszkańca gminy Nagłowice.

Tomek leży w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, a pogarszający się stan jego zdrowia wymaga przetaczania krwi co dwa dni. Ponieważ brakuje jej w całym regionie, Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei”, której Tomek jest podopiecznym, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach organizują natychmiastową zbiórkę krwi.

- Akcja odbędzie w najbliższą niedzielę (2 lutego), w godzinach od 9.00- 13.00 w siedzibie fundacji przy ul. Kacpra Niemirskiego w Jędrzejowie – informuje Malwina Sobczyk, dyrektor fundacji.

Tomek potrzebuje krwi o grupach 0 Rh plus, bądź 0 Rh minus.

- Ponieważ jednak drastycznie brakuje krwi wszystkich grup, podczas niedzielnej akcji bezcennym lekiem będzie się mógł podzielić każdy,na miejscu będzie lekarz, który oceni, czy zgłaszająca się osoba nadaje się być dawcą – dodaje Malwina Sobczyk.

Tomasz Molenda jest podopiecznym Fundacja Miśka Zdziśka,, Błękitny Promyk Nadziei” od grudnia 2017 roku. To właśnie wtedy stwierdzono u niego ostrą białaczkę szpikową, niedokrwistość nietolerancję oraz wczesną boreliozę.

Reklama