Kibice Wisły oddają krew na cześć klubu

Data publikacji: 31.01.2020 15:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.01.2020 Sandomierz. Od lewej: Bartłomiej Gwizdowski,  Patryk Konopka Sebastian Wilk.

31.01.2020 Sandomierz. Od lewej: Bartłomiej Gwizdowski, Patryk Konopka Sebastian Wilk.
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„95 litrów krwi, na 95-lecie Klubu SKS Wisła Sandomierz” - to akcja, którą rozpoczęli kibice sandomierskiego klubu, chcąc m.in. w ten sposób uczcić przypadający na ten rok jubileusz.

Do siedziby stacji krwiodawstwa w Sandomierzu zgłosiło się kilku pierwszych ochotników, którzy honorowo oddali krew.

Jak powiedział jeden z nich, Patryk Konopka, to już kolejna taka akcja kibiców. 5 lat temu z okazji 90-lecia Wisły Sandomierz udało im się zebrać w sumie 50 litrów cennego leku. Tym razem mają nadzieję, że całościowo zrealizują swój plan i do końca 2020 roku osiągną wynik, w wysokości 95 litrów krwi. Patryk Konopka dodał, że kibiciom zależy na tym, aby wykorzystać potencjał całej grupy i zrobić coś dla innych ludzi.

Sebastian Wilk i Bartłomiej Gwizdowski po raz pierwszy oddawali honorowo krew. Nie mieli żadnych wątpliwości, że tak należy zrobić, gdy tylko dowiedzieli się o tej akcji. Chcą mieć w niej swój własny udział. Zapowiadają, że nie będzie to z ich strony jednorazowe działanie.

- Pomaganie jest fajne. Warto to robić - stwierdzili kibice.

Akcję może wesprzeć każdy zainteresowany. Wystarczy tylko przy rejestrowaniu się do oddania krwi powiedzieć, aby wpisać to pobranie na konto klubu Wisła Sandomierz.

Reklama