Mariusz Gosek deklaruje przyjęcie mandatu posła do Sejmu po Dominiku Tarczyńskim

Data publikacji: 01.02.2020 18:40 / Data aktualizacji: 01.02.2020 19:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego

Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Po tym jak dodatkowy mandat przypadający Polsce w Parlamencie Europejskim po brexicie objął Dominik Tarczyński, zmiany szykują się także w krajowych ławach sejmowych. Chęć przyjęcia mandatu po parlamentarzyście Prawa i Sprawiedliwości deklaruje Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

W ubiegłym roku w jesiennych wyborach parlamentarnych zagłosowało na niego 4621 osób. Był to najwyższy wynik spośród kandydatów, którzy nie zdobyli wówczas mandatu posła.

Jeśli Mariusz Gosek zajmie miejsce Dominika Tarczyńskiego w Sejmie, zmiany nastąpią także w zarządzie województwa świętokrzyskiego i sejmiku wojewódzkim. Miejsce Mariusza Goska w zarządzie województwa może zająć Tomasz Jamka, dyrektor Sądu Okręgowego w Kielcach.

Z kolei pierwszą osobą w kolejności do przejęcia mandatu radnego w sejmiku świętokrzyskiego jest Marcin Piętak, szef gabinetu marszałka województwa oraz prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. W przypadku przyjęcia mandatu Marcin Piętak będzie zmuszony zrezygnować z pełnienia obu piastowanych obecnie funkcji.

Reklama