Areszt za włamanie do plebanii

Data publikacji: 03.02.2020 11:42
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Sprawcy włamania do plebanii w gminie Łubnice zostali tymczasowo aresztowani. Trzej podejrzani usłyszeli zarzuty włamań i kradzieży 5 tys. zł. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Pod koniec stycznia dyżurny staszowskiej jednostki poinformowany został o tym, że w jednej z plebanii na terenie gminy Łubnice doszło do włamania. Na miejsce udali się policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i ustalili, że sprawca dokonał kradzieży pieniędzy oraz portfela z dokumentami. Tego samego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali w okolicach cmentarza kierowcę Audi, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Jak się okazało, 20-latek z gminy Chęciny przewoził w aucie metalowy łom, którego pochodzenia nie potrafił logicznie wytłumaczyć. Mężczyzna posiadał ponadto 4 gramy amfetaminy.

Staszowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, na podstawie uzyskanych informacji, zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn, w wieku 29 i 33 lat, podejrzewanych o dokonanie włamania do budynku plebanii. Znaleźli u sprawców część skradzionych pieniędzy.

Materiał dowodowy, jaki zgromadzili śledczy, dał podstawy do przedstawienia podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama