Politechnika chce uczyć dzieci

Data publikacji: 03.02.2020 15:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.10.2019. Kielce. Dziecięca Politechnika Świętokrzyska - inauguracja roku akademickiego

12.10.2019. Kielce. Dziecięca Politechnika Świętokrzyska - inauguracja roku akademickiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kończy się rekrutacja na czwarty semestr studiów Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej. Jak mówi Agnieszka Duda, dyrektor uczelni, zapisy będą przyjmowane do końca tygodnia.

Jak zapewniła, dobrze będą bawili się zarówno studenci poprzednich semestrów, jak i dzieci, które rozpoczną naukę w Dziecięcej Politechnice.

- W każdym semestrze przygotowujemy nowy zestaw zajęć, więc nie ma znaczenia, w którym momencie student do nas dołączy. Miejsc zostało 19, więc to jest ostatni moment, żeby zasilić szeregi żaków - informuje Agnieszka Duda.

Zajęcia Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej odbywają się zwykle w 2 sobotę miesiąca. Agnieszka Duda informuje, że w czwartym semestrze mali pasjonaci nauki będą mieli zajęcia między innymi dotyczące rachunków. Żacy będą też prowadzić pomiary geodezyjne na kampusie uczelni.

- Będą warsztaty dotyczące grawitacji, ale też budownictwa drogowego. Dzieci będą mogły w laboratorium sprawdzić z czego zbudowana jest autostrada. Planujemy też zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Czyli na przykład dotyczące haseł, ale też zagrożeń, które mogą czekać na dziecko w internecie - mówi Agnieszka Duda.

Czwarty semestr nauki rozpoczyna się 14 marca. W Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej uczy się 250 małych studentów w wieku od 5 do 14 lat. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych. Dla starszych miłośników wiedzy, Politechnika Świętokrzyska prowadzi kursy, między innymi dotyczące programowania.

Reklama