Jak przekonać mieszkańców do wymiany pieca?

Data publikacji: 03.02.2020 17:07
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.02.2020 Kielce. Billboardy z hasłem „Nie truj! Zmień piec na nowy”

03.02.2020 Kielce. Billboardy z hasłem „Nie truj! Zmień piec na nowy”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Billboardy z hasłem „Nie truj! Zmień piec na nowy” pojawiły się na ulicach Kielc. Mają one przekonać mieszkańców miasta do wymiany starych pieców na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła. Rozstawione w 10 miejscach plansze, to pomysł radnych klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Radna Joanna Winiarska mówi, że to część szerszej akcji informacyjnej, która ma zainteresować i doedukować kielczan, jaki wpływ zamiana pieców może mieć na zmniejszenie smogu w Kielcach.

- Mieszkańcy mogą zadbać o czyste powietrze w mieście, wymieniając źródło ciepła np. na piec gazowy albo dokonując termomodernizacji obiektu. I właśnie to chcemy przekazać kielczanom - mówi.

03.02.2020 Kielce. Billboardy z hasłem „Nie truj! Zmień piec na nowy”Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Radni będą także wspólnie z kieleckimi urzędnikami rozmawiać z mieszkańcami podczas serii spotkań dotyczących zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia w mieście. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 8 przy Hauke-Bosaka.

Całkowity koszt powieszenia billboardów pokryli radni klubu Bezpartyjni i Niezależni. Nie zdradzają jednak, ile konkretnie kosztowało zawieszenie plakatów. Informacje na temat dofinansowania na wymianę pieców w Kielcach uzyskać można na stronach internetowych m.in. Urzędu Miasta Kielce, a także rządowego programu Czyste Powietrze.

Reklama