Kolejna droga z rządową dotacją

Data publikacji: 05.02.2020 13:28
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.02.2020. Uroczyste otwarcie drogi gminnej na odcinku Dzierążnia-Sudół w gminie Działoszyce

05.02.2020. Uroczyste otwarcie drogi gminnej na odcinku Dzierążnia-Sudół w gminie Działoszyce
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Działoszyce mogą już korzystać ze zmodernizowanej i bezpiecznej drogi gminnej, między Dzierążnią, a Sudołem. Na budowę półkilometrowej trasy, gmina otrzymała 71 tys. złotych rządowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Burmistrz Działoszyc Stanisław Porada cieszy się z inwestycji, bo droga była już mocno wyeksploatowana.

- Jestem przekonany, że droga będzie dobrze służyła przez długie lata i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – dodaje burmistrz.

Z kolei wojewoda Zbigniew Koniusz podkreślał, że mieszkańcy potrzebują możliwości szybkiego przemieszczania się, a otwarty dziś odcinek, to dobry początek „dobrej drogi”.

- Drogi, które otwieramy doskonale wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju, którą premier Mateusz Morawiecki cały czas aktywnie wdraża w życie społeczeństwa – podkreśla wojewoda.

W ubiegłym roku, w gminie Działoszyce, z wykorzystaniem dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych udało się wyremontować trzy odcinki tras. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie rządowe w kwocie 175 tys. zł.

Ponadto z funduszu usuwania skutków powodzi, przy współpracy z powiatem, zostało wyremontowanych 5 kilometrów dróg w Pierocicach, Dziekanowicach, Szczotkowicach i w miejscowości Ksawerów. Te zadania kosztowały 880 tys. zł, a wkład własny samorządu wyniósł 10 procent kosztów.

Reklama