Lekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa na drogach w każdej świętokrzyskiej placówce

Data publikacji: 05.02.2020 13:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Scenariusze lekcji dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze pojawią się na stronie internetowej Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik, mówi, że w sprawę zaangażowała się też Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Polski Związek Motorowy.

- Wspólnie opracujemy scenariusze takich lekcji z gotowymi filmami zdarzeń drogowych. I mam nadzieję, że od nowego roku już w szkołach takie lekcje będą prowadzone. Może uda się je wprowadzić wcześniej - informuje kurator.

Sierżant sztabowy Joanna Żelezik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach mówi, że funkcjonariusze prowadzą w szkołach pogadanki dotyczące bezpieczeństwa na drodze, ale specjalistów od profilaktyki jest za mało, żeby dotrzeć do każdej placówki. Dlatego, bardzo pozytywnie ocenia inicjatywę świętokrzyskiego kuratora oświaty.

- Jest to bardzo potrzebne, bowiem młodzi ludzie utrwalaliby sobie wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego i zachowania na drodze. Im częściej te informacje są przekazywane, tym większa szansa, że młodzież je zapamięta - twierdzi Joanna Żelezik.

Kazimierz Mądzik dodaje, że chciałby rozpropagować egzaminy na kartę rowerową. Sam jest miłośnikiem kolarstwa i wie, że wielu młodych ludzi często przekracza granice bezpieczeństwa jeżdżąc na rowerze.

Kurator dodaje, że pomysł wpisuje się też w akcję Radia Kielce, które promuje bezpieczne poruszanie się po zmroku i noszenie elementów odblaskowych.

Reklama