Drugi konkurs na dyrektora muzeum zabawek

Data publikacji: 05.02.2020 13:53
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Będzie drugi konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Pierwszego postępowania władze Kielc nie rozstrzygnęły bo, jak twierdzi rzecznik prezydenta Tomasz Porębski, żadna ze startujących osób nie przekonała komisji do swojej wizji funkcjonowania placówki. Dziś ratusz ogłosił kolejny nabór.

W pierwszym konkursie startował ówczesny dyrektor muzeum Maciej Obara i pracownica instytucji - Aneta Bąk. Konkurs nie został rozstrzygnięty, a prezydent Wenta nie przedłużył kontraktu z dyrektorem Maciejem Obarą.

Przeciwko tej decyzji protestowali pracownicy muzeum i część radnych. Pełnienie obowiązków szefa, bez konkursu, powierzono Annie Tyszewicz - Obarze.

Rzecznik Tomasz Porębski informuje, że dziś konkurs na dyrektora został ogłoszony ponownie.

- Zapraszam wszystkich zainteresowanych do tego, by składali dokumenty i ubiegali się o to stanowisko, które ma duże znaczenie dla rozwoju miasta pod względem kulturalnym - zaznaczył.

Przyjmowanie dokumentów potrwa do 17 lutego.

Startu w konkursie nie wyklucza Maciej Obara.

- Oczywiście przejrzę warunki konkursu, a jeżeli są takie, jak być powinny, to na pewno złożę dokumenty i myślę, że będę miał okazję uczestniczyć w tym konkursie. Taki mam zamiar – powiedział były dyrektor.

Maciej Obara kierował Muzeum Zabawek i Zabawy od 2011 roku do końca listopada 2019 roku, kiedy to wygasł jego kontrakt.

adv adv
Wiadomości
Reklama