Małgorzata Kidawa-Błońska w Bliżynie: podstawą jest dialog

Data publikacji: 06.02.2020 10:27 / Data aktualizacji: 06.02.2020 19:13
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.02.2020 Bliżyn. Wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

06.02.2020 Bliżyn. Wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała z mieszkańcami Bliżyna w powiecie skarżyskim. Kandydatka Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich podkreślała, że mimo ogłoszenia daty wyborów, formalnie nie prowadzi jeszcze kampanii wyborczej.

- Prawdziwa kampania będzie mogła się rozpocząć wtedy, kiedy będzie zarejestrowany mój komitet wyborczy i będziemy mogli rozpocząć zbiórkę podpisów. Myślę, że stanie się to w najbliższy wtorek lub środę i będę mogła wraz z koleżankami i kolegami rozpocząć pracę – dodała.

W spotkaniu w Domu Kultury w Bliżynie wzięło udział kilkudziesięciu sympatyków Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z mieszkańcami wicemarszałek Sejmu poruszyła m.in. kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości. Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jest ona pierwszym krokiem w kierunku wyjścia z Unii Europejskiej.

- Trzeba usiąść i zastanowić się co zrobić z naszym systemem sądowniczym, który w tej chwili został zrównany z ziemią, a nasz system prawny przestaje być spójny z systemem europejskim. To kolejna kwestia, w której musimy znaleźć rozwiązanie i poszukać kompromisu - stwierdziła.

Małgorzata Kidawa-Błońska wielokrotnie podkreślała, że jej przepisem na skuteczne zarządzanie sprawami państwa jest przede wszystkim dialog i myślenie o przyszłości Polaków.

- Każdy z nas wie, że takie kwestie jak np. ekologia czy smog to sprawy wspólne, niezależnie od tego, jakie się ma poglądy polityczne. Każdy wysyła dziecko do szkoły czy przedszkola, chodzimy do lekarzy. Wszystkich nas dotykają te same sprawy. Trzeba je rozwiązać, myśląc w szerszej perspektywie, nie tylko jednej kadencji czy najbliższych wyborów - dodaje.

W spotkaniu z Małgorzatą Kidawą-Błońską wzięli udział także poseł Marzena Okła-Drewnowicz oraz Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Swój start zadeklarowali: urzędujący prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń z Nowej Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji i dziennikarz Szymon Hołownia.

Reklama