Korona pozyskała dwóch nowych piłkarzy. Kontrakty podpisali dwaj Anglicy

Data publikacji: 06.02.2020 10:31
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
06.02.2020 Kielce. Od lewej: D'sean Theobalds i Krzysztof Zając - prezes Korony

06.02.2020 Kielce. Od lewej: D'sean Theobalds i Krzysztof Zając - prezes Korony
Fot. korona-kielce.pl

Johnny Spike Gill związał się z kieleckim klubem trzyletnią umową. 18-letni pomocnik jesienią występował w IV ligowej Watrze Białka Tatrzańska. Natomiast D'sean Theobalds podpisał kontrakt do końca 2022 roku.

- Johnny Gil to jest nasza przyszłość. To jest taki „strzał” w młodego piłkarza, który rokuje, że może być wartościowym zawodnikiem. Natomiast D’sean to taka nasza perełka z szóstej ligi angielskiej. Był on mocno krytykowany, ale po pewnym czasie i po kilku grach kontrolnych nawet wśród kibiców przeważały pozytywne opinie. Damy mu szansę i być może nagle okaże się, że mamy bardzo ciekawego piłkarza, ale na to też musimy poczekać - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener Korony Mirosław Smyła.

25-letni pomocnik jesienią grał w FC Tonbridge Angels występującym w angielskiej National League South (szósty poziom rozgrywkowy), gdzie rozegrał 22 spotkania i zdobył pięć bramek.

Obydwaj piłkarze byli z zespołem na obozie w Turcji, gdzie przekonali sztab szkoleniowy do swoich umiejętności.

Wcześniej Korona wypożyczyła z Cracovii 26-letniego serbskiego pomocnika Bojana Čečaricia.

Natomiast tylko na podpisy obydwu stron czeka kontrakt Jacka Kiełba, który rozwiązał we wtorek umowę z I ligowym Bruk Betem Termaliką Nieciecza i po raz piąty ma grać w żółto-czerwonych barwach.

06.02.2020 Kielce. Od lewej: Johnny Spike Gill i Krzysztof Zając - prezes KoronyFot. korona-kielce.pl

adv adv
Wiadomości
Reklama