Będzie blokada drogi krajowej. Policja apeluje o korzystanie z objazdów

Data publikacji: 06.02.2020 11:59 / Data aktualizacji: 07.02.2020 07:28
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. KWP Kielce

Droga krajowa numer 73 z Kielc do Buska-Zdroju będzie dziś przez godzinę całkowicie nieprzejezdna. Między godz. 16:00 a 17:00 mają ją zablokować, przy wjeździe do Morawicy, mieszkańcy okolicznych miejscowości.

To kolejny etap protestu, który ma doprowadzić do powstania obwodnicy Brzezin i Radkowic.

Zablokowana zostanie również droga wojewódzka 763 w miejscowości Brzeziny, tam protest potrwa do godziny 18:00.

Policja proponuje kierowcom objazdy newralgicznego miejsca. 

Podróżujący drogą krajową nr 73 z Kielc w kierunku Pińczowa będą kierowani na objazdy ulicą Leśniówka do drogi W762, następnie do Chęcin i Jędrzejowa trasą S7.

Natomiast chcących dojechać z Kielc do Chmielnika funkcjonariusze drogówki będą kierować na drogę wojewódzką W764 prowadzącą do miejscowości Suków, następnie do Borkowa i Pierzchnicy.

Dla pojazdów przemieszczających się z miejscowości Kije w kierunku Kielc objazd zorganizowano przez miejscowości: Kije - Morawica - Chmielnik - Pierzchnica - Borków - Suków - Kielce.

Dla kierujących samochodami osobowymi, którzy planują dotrzeć do Morawicy, Piotrkowic, Włoszczowic i okolicznych miejscowości wyznaczono objazd przez Kuby-Młyny.

Jednocześnie warto pamiętać, że droga krajowa 78 na odcinku Kije - Chmielnik jest nieprzejezdna z powodu prac remontowych.

Reklama