Mieszkańcy zbudują sobie boisko

Data publikacji: 06.02.2020 12:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wygoda. Miejsce gdzie powstanie boisko

Wygoda. Miejsce gdzie powstanie boisko
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy wsi Wygoda w gminie Zawichost chcą mieć u siebie boisko dla dzieci. Nie czekają na pomoc z zewnątrz i biorą sprawy w swoje ręce. Postanowili sami przygotować trawiasty plac do gry w piłkę.

Chcą do tego wykorzystać zaniedbany plac, należący do miejscowego Kółka Rolniczego. Sąsiaduje on z placem zabaw, miejscem grillowym oraz urządzeniami fitness.

Ewelina Kaca, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Wygodzie mówi, że boisko jest bardzo potrzebne, ponieważ obecnie dzieci przychodzą grać w piłkę na plac zabaw i teren rekreacyjny, ale nie ma tam wystarczającą dużo miejsca.

Sołtys Katarzyna Cieszkowska informuje z kolei, że kilka miesięcy temu, przy wsparciu gminy wyrównany został plac pod boisko. Ciężki sprzęt wyrwał też korzenie, które tam zalegały. Teraz teren trzeba uprzątnąć ze szkieł, śmieci, kamieni i innych odpadów. Mieszkańcy zrobią to wspólnie z druhami z jednostki OSP w Wygodzie.

Katarzyna Cieszkowska jest przekonana, że gdy powstanie boisko, wieś zyska kolejne miejsce, co istotne, bezpieczne dla dzieci i młodzieży. Cały teren jest ogrodzony, nie ma możliwości, aby dziecko wybiegło za piłką na drogę.

Burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka podkreśla, że mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne. Dodaje, że w przypadku boiska w Wygodzie gmina nie może pomóc finansowo, ponieważ nie ma prawa inwestować w cudzą własność. Zadeklarowała jednak innego rodzaju wsparcie np. poszukiwanie dofinansowania projektu z jakiegoś konkursu grantowego.

W najbliższą sobotę, 8 lutego, w Wygodzie odbędzie się społeczne porządkowanie terenu pod boisko. Mieszkańcy rozpoczną prace o godzinie 8.

Reklama