Opatowski szpital wraca do normalności

Data publikacji: 07.02.2020 12:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Szpital Świętego Leona

Opatów. Szpital Świętego Leona
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sprzęt kupiony za pieniądze z rezerwy budżetowej państwa trafia już do opatowskiego szpitala. Jak informowaliśmy, pod koniec 2019 roku premier podpisał decyzję o przekazaniu lecznicy 2,5 mln zł. Milion złotych na wymianę sprzętów przekazało także starostwo powiatowe.

Opatów. Monitory nad łóżkami pacjentów wkrótce zostaną wymienione na noweFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Irena Liszka, dyrektor ds. medycznych Szpitala św. Leona w Opatowie podkreśla, że przy zakupach postawiono na poprawienie dostępu do diagnostyki. Najbardziej cieszy się z doposażenia okulistyki. Dzięki zakupom, w najbliższych miesiącach uda się otworzyć poradnię chirurgii oka. W innych dziedzinach także lekarzom będzie łatwiej badać i diagnozować.

- Sprzęt wyposażający całą poradnię gastroenterologiczną, podwójne gastroskopy i kolonoskopy z całym oprzyrządowaniem. Wyposażyliśmy chirurgię i ginekologię we wszystko, co jest potrzebne na blok operacyjny, w laparoskop. Oddział internistyczny też ma nowy sprzęt, łącznie z echem przezprzełykowym - informuje Irena Liszka.

Opatów. Nowy sprzęt na oddziale wewnętrznymFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Lekarz Grzegorz Szymkiewicz, ordynator oddziału wewnętrznego, który ze szpitalem związany jest od ponad 30 lat zwraca uwagę, że dzięki zakupom udało się zastąpić niezbędny, ale zużyty i awaryjny sprzęt medyczny. Wkrótce wymienione zostaną wszystkie monitory znajdujące się przy łóżkach pacjentów.

- Posiadamy dość dobrze wyposażony oddział, ale sprzęt się zużywa, w związku z tym mieliśmy pewne braki. Został zakupiony nowy echokardiograf, drugi aparat USG, który służy całemu szpitalowi, ale i naszemu oddziałowi, aparaty EKG, defibrylator, holter do poradni kardiologicznej - wymienia Grzegorz Szymkiewicz.

Barbara Staniek, oddziałowa oddziału chirurgii, która z opatowskim szpitalem również związana jest od wielu lat mówi, że przez lata szpital dysponował skromnym sprzętem, który nie był wymieniany na nowszy. Po ostatnich zakupach sporo się zmieniło.

Opatów. Nowy sprzęt w pracowni endoskopiiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Mamy doskonale wyposażoną endoskopię, jest nowoczesna. Mamy nowy laparoskop do zabiegów operacyjnych. Oczywiście też drobny sprzęt typu: narzędzia chirurgiczne, kardiomonitory, ssaki, aparaty do EKG, pompy infuzyjne, aparat do kompresjoterapii - wymienia Barbara Staniek.

W ostatnich miesiącach do szpitala przybyło wielu nowych lekarzy. Między innymi wymieniona została cała kadra na oddziale chirurgicznym, pojawił się nowy lekarz na ginekologii, pozyskiwani są medycy do poradni przyszpitalnych.

Reklama