Doszło do porozumienia. Odwołana blokada dróg

Data publikacji: 07.02.2020 18:20
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.02.2020. Brzeziny. Protestujący mieszkańcy porozumieli się z władzami województwa w sprawie budowy obwodnicy

07.02.2020. Brzeziny. Protestujący mieszkańcy porozumieli się z władzami województwa w sprawie budowy obwodnicy
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Protest mieszkańców Brzezin i Radkowic przeciwko nadmiernemu ruchowi samochodów na drodze wojewódzkiej nr 763 został zawieszony. Dzisiaj o godzinie 16.00 blokowany miał być fragment drogi wojewódzkiej w Brzezinach, a także trasa krajowa nr 73 na odcinku do Buska przed Morawicą.

Chwilę przed rozpoczęciem protestu mieszkańcy otrzymali od marszałka województwa świętokrzyskiego pismo, z którego wynika, że władze zgadzają się na postulaty przedstawiane przez mieszkańców.

Przypomnijmy, mieszkańcy domagają się powstania obwodnicy Brzezin i Radkowic. Do tej pory otrzymywali od drogowców sprzeczne informacje, które finalnie owocowały odwlekaniem decyzji o rozpoczęciu budowy.

Protestujący chcą, aby od razu po otrzymaniu decyzji środowiskowej rozpoczęto projektowanie obwodnicy. Oprócz tego domagają się wprowadzenia na drodze w Brzezinach ograniczenia tonażu oraz zamontowania punktu pomiaru wagi samochodów, tak, by na drogę nie miały wstępu tiry.

Damian Woźniak, członek rady miejskiej w Morawicy, jest zadowolony z decyzji, ale nie mówi jeszcze o pełnym sukcesie. Zaznacza przy tym, że jest to pierwszy, ważny krok.

- Przez ten cały czas walczyliśmy tak naprawdę o to, aby wszystkie składane nam obietnice otrzymać na piśmie. Jeśli władze złamią obietnice, wrócimy na drogę protestować - mówi.

Mieszkańcy Brzezin w poniedziałek będą rozmawiać z dyrekcją Inspektoratu Ochrony Środowiska o wydaniu decyzji środowiskowej, niezbędnej dla rozpoczęcia planów budowy obwodnicy Brzezin i Radkowic.

Reklama