Morsy z powiatu jędrzejowskiego spotkały się w Karsznicach

Data publikacji: 09.02.2020 20:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.02.2020. Karsznice. I Zlot Morsów Powiatu Jędrzejowskiego

09.02.2020. Karsznice. I Zlot Morsów Powiatu Jędrzejowskiego
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Na stawach w Karsznicach w gminie Małogoszcz odbył się I Zlot Morsów Powiatu Jędrzejowskiego. Wzięło w nim udział około 70 amatorów lodowatych kąpieli. Organizatorem spotkania były Morsy Małogoskie.

W spotkaniu udział wzięły osoby z Jędrzejowa, Sobkowa oraz z Sędziszowa. Wspólne wejście do wody poprzedzone zostało rozgrzewką pod czujnym okiem instruktorki fitnessu Pauliny Wątor. Potem morsy weszły do stawu na około 10 minut. Jak zapowiedział Andrzej Kubarski - mors z Małogoszcza i organizator spotkania, to pierwsza taka wspólna inicjatywa, która ma przerodzić się w cykliczne spotkania. Jak dodał, impreza miała zintegrować morsów z powiatu jędrzejowskiego. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że dziś jest ciepło - dużo lepiej morsuje się w temperaturze około minus 2 stopnie.

W I Zlocie Morsów Powiatu Jędrzejowskiego wzięło udział 10 osób z Sędziszowa. Jak przypomniał Krzysztof Chmaruk, to oni zainicjowali morsowanie w powiecie jędrzejowskim. Ponad 6 lat temu z taka inicjatywą wystąpili: Ryszard Barcik oraz Marek Syposz i tak już wspólnie morsują pod opieką Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Najmłodszymi morsami zlotu byli: 11-letnia Lena i 7-letni Kajetan. Jak mówili, chociaż nie zawsze ławo wchodzi się do zimnej wody, robią to, ponieważ morsami są ich ojcowie i z nich biorą przykład.

Morsów z powiatu jędrzejowskiego powitał burmistrz Małogoszcza Mariusz Piotrowski.

- Podziwiam te osoby, dlatego cieszę się, że ta grupa w Małogoszczu się rozrasta i liczy ponad 30 osób - mówi burmistrz.

I Zlot Morsów Powiatu Jędrzejowskiego zakończyło wspólne ognisko i ciepły poczęstunek.

Reklama