W tym roku oddany zostanie rozbudowany szpital MSWiA

Data publikacji: 10.02.2020 12:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.02.2020. Budowa szpitala MSWiA. Kielce.

10.02.2020. Budowa szpitala MSWiA. Kielce.
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Szpital MSWiA znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego jest już na ostatnim etapie rozbudowy.

Jak informuje Halina Olendzka, dyrektor lecznicy, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Inwestycja przebiega zgodnie z wcześniej ustalonym programem. Równolegle w istniejącym już budynku prowadzony jest remont, dzięki któremu sale zostaną dostosowane do wymagań ministerstwa zdrowia.

Jak dodaje dyrektor rozbudowa szpitala była niezbędna, ponieważ infrastruktura lecznicy przy ulicy Ogrodowej nie odpowiada obecnym standardom. Dlatego powstał nowy obiekt przy ulicy Wojska Polskiego, który jest połączony z dotychczasową polikliniką.

Jolanta Cygan, zastępca dyrektora do spraw inwestycji informuje, że prace zakończone zostały już na trzecim piętrze i obecnie ekipy budowlane przeszły na kolejne piętra i do piwnic.

- Te dwa poziomy są bardzo istotne, by mogły przenosić się tam gabinety lekarskie i zabiegowe w taki sposób, by utrzymać ciągłość funkcjonowania przychodni - wyjaśnia Jolanta Cygan.

Na pierwszym piętrze szpitala znajdzie się m.in. rejestracja, gabinety medycyny pracy oraz dział statystyki. Na drugim będą gabinety specjalistyczne i podstawowa opieka medyczna, a na trzecim rehabilitacja. Z kolei na czwartym znajdować się będzie apteka przyszpitalna, laboratorium diagnostyczne oraz cała część biurowo-administracyjna, która użytkowana jest już od ponad roku.

Modernizacji uległ również teren wokół budynków przy ulicy Wojska Polskiego. Wybudowano już podjazd dla karetek, a prace trwają jeszcze przy budowę parkingu, gdzie będzie ponad 60 miejsc.
Rozbudowa szpitala MSWiA uzależniona jest od pieniędzy. Lecznica w ramach rządowego wsparcia otrzyma w tym roku 20 mln zł.

Tagi do tego wpisu
Reklama