Busko ogłosiło przetarg na Ośrodek Aktywności Społecznej

Data publikacji: 10.02.2020 13:49
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.02.2020. Busko-Zdrój. Budynki przy ulicy Bocznej, które zostaną poddane rewitalizacji

10.02.2020. Busko-Zdrój. Budynki przy ulicy Bocznej, które zostaną poddane rewitalizacji
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Busku-Zdroju powstanie Ośrodek Aktywności Społecznej. Na ten cel zostaną zaadaptowane usytuowane przy ulicy Bocznej budynki mieszkalne. Obecnie władze gminy ogłosiły przetarg na inwestycje. Oferty można zgłaszać do 27 lutego. Planowanie zakończenie prac to koniec stycznia przyszłego roku.

Obiekty pochodzą z lat 20. ubiegłego wieku. Do tej pory stanowiły zasób mieszkań socjalnych. Jednak z uwagi na zły stan techniczny nie nadają się do dalszego użytkowania. Jak informuje Tomasz Mierzwa - specjalista do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ze względu na atrakcyjną lokalizację blisko centrum i możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne na gruntowny remont obiektów, zrodził się pomysł aby zaczęły one pełnić nowe funkcje społeczne, edukacyjne oraz kulturalne. Zaś dotychczasowi lokatorzy otrzymali lokale zamienne.

- Jeden z budynków ma być przeznaczony dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które do tej pory nie miały swojego lokum. Z pomieszczeń będą mogli korzystać także seniorzy z klubu senior plus. Z kolei drugi budynek ma być przeznaczony do organizowania małych koncertów i imprez kameralnych.

Budynki zostaną przebudowane, rozbudowane i nadbudowane o jedną kondygnację. Zostaną wyposażone we wszystkie media oraz przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Budynki są wpisane do rejestru zabytków stąd tylko niektóre ściany zostaną wyburzone. Obiekty staną się nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne - dodaje.

Zakres prac obejmie także wykonanie dojazdów i parkingu. W tym celu zostanie przebudowane skrzyżowanie ulicy Bocznej z Kopernika. Rewitalizacji poddany zostanie także teren wokół budynków. Powstaną altanki i wiata widowiskowa.

Modernizacja budynków przy ulicy Bocznej to jeden z elementów rewitalizacji miasta.

Tagi do tego wpisu
Reklama