Osiek nareszcie z obwodnicą

Data publikacji: 10.02.2020 15:33
Autor: Grażyna Szlęzak / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.02.2020. Osiek. Na zdjęciu (na pierwszym planie, od lewej) wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, burmistrz Osieka Rafał Łysiak

10.02.2020. Osiek. Na zdjęciu (na pierwszym planie, od lewej) wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, burmistrz Osieka Rafał Łysiak
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy Osieka będą mieć długo wyczekiwaną obwodnicę miasta. Inwestycja została wpisana do rządowego programu „100 obwodnic dla Polski” o czym poinformowała dzisiaj na konferencji prasowej w Osieku Anna Krupka, wiceminister sportu i Rafał Weber wiceminister infrastruktury.

Minister Krupka przypomniała, że mieszkańcy starali się o tę obwodnicę od czasu gdy w mieście powstawały kopalnie siarki i miejscowość zaczęła się szybko rozwijać.

- Bez wątpienia ta inwestycja jest tutaj konieczna. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za nią jest duże natężenie ruchu pojazdów tranzytowych i osobowych. Obwodnica poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i komfort życia - dodała poseł Anna Krupka.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poprawia standardy życia Polaków także w zakresie stanu dróg. Stwierdził, że decyzja o wpisaniu obwodnicy Osieka do rządowego programu jest dla mieszkańców całego powiatu staszowskiego historycznym momentem.

- Chcemy budować bezpieczne drogi, wyprowadzać tranzyty z centrów miast. Obwodnice omijają zatłoczone miejsca, poprawiają bezpieczeństwo ludzi, spełniają też kilka innych funkcji. To również podniesienie jakości życia, ponieważ dzięki nim jest mniejszy hałas i mniej spalin - dodał wiceminister.

Burmistrz Osieka Rafał Łysiak w imieniu mieszkańców gminy podziękował wiceminister Annie Krupce, wiceministrowi Rafałowi Weberowi i innym osobom zaangażowanym w podjęcie decyzji o budowie obwodnicy. Poinformował, że w ciągu doby przez centrum miasta przejeżdża około 6 tys. pojazdów, w tym ciężarówki.

- Mieszkańcy bardzo narzekają na uciążliwości związane z ruchem. W tym miejscu często dochodzi do kolizji i wypadków, dlatego ta obwodnica jest dla nas tak ważna -dodał burmistrz Łysiak.

W ramach programu „100 obwodnic dla Polski” w województwie świętokrzyskim powstaną również obwodnice w Wąchocku, Chmielniku i Starachowicach. Z odrębnych środków wybudowana zostanie obwodnica Opatowa.

Reklama