W Sejmie o pomocy dla kobiet w ciąży

Data publikacji: 11.02.2020 11:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - poseł PiS

Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - poseł PiS
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wsparcie dla kobiet w ciąży, które znajdują się w sytuacjach kryzysowych będzie tematem debaty w Sejmie. W najbliższą sobotę (15 lutego), w sali kolumnowej odbędzie się spotkanie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny. W rozmowach wezmą udział m.in.: rzecznik praw dziecka i Abby Johnson, autorka głośnej książki „Nieplanowane” – amerykańska aktywistka na rzecz ruchu pro life.

Jak informuje świętokrzyska poseł Agata Wojtyszek, z Prawa i Sprawiedliwości, członek parlamentarnego zespołu ds. Życia i Rodziny, konferencja będzie poświęcona formom wsparcia i sposobom rozwiązywania sytuacji kryzysowych, w których często znajdują się kobiety w ciąży.

- Abby Johnson to znana postać ruchu pro life, która przeszła niezwykłą metamorfozę. Z osoby, która pracowała na rzecz kliniki aborcyjnej, zmieniła się w osobę, która wspiera kobiety w ciąży. Podczas spotkania będziemy chcieli jej doświadczenia i sposób rozwiązywania kryzysowych sytuacji przełożyć na nasz rodzimy grunt - dodaje parlamentarzystka.

Agata Wojtyszek podkreśla, że w konferencji wezmą udział także przedstawiciele organizacji i instytucji wspierających rodziny z regionu świętokrzyskiego. Obecny będzie m.in. dyrektor kieleckiej Caritas ks. Stanisław Słowik.

- Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się około 30 osób z naszego województwa. To miedzy innymi przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, czy osoby działające w poradnictwie rodzinnym przy parafiach. Mam nadzieję, że udział w konferencji będzie pomocny we wspieraniu kobiet i rodzin z naszego regionu – wyjaśnia.

Początek konferencji dotyczącej form wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej w sobotę 15 lutego o godzinie 11.00 w sali kolumnowej im. Kazimierza Pużaka w Sejmie. Organizatorem wydarzenie jest Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny.

Reklama