GDDKiA będzie miała nowoczesne laboratorium

Data publikacji: 12.02.2020 10:57
Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja nowego laboratorium drogowego kieleckiego oddziału GDDKiA

Wizualizacja nowego laboratorium drogowego kieleckiego oddziału GDDKiA
Fot. GDDKiA

W Brzezinach koło Morawicy powstanie nowoczesne laboratorium drogowe kieleckiego oddziału GDDKiA.

Najważniejszym celem inwestycji jest budowa nowej siedziby wydziału technologii laboratorium drogowego, która poprawi funkcjonowanie oraz będzie dostosowana do posiadanego sprzętu pomiarowo-badawczego.

GDDKiA przygotowała projekt nowego laboratorium wyposażonego w pomieszczenia badawcze, magazynowe i garażowe dostosowane do przechowywania nowoczesnego sprzętu, pojazdów z urządzeniami badawczymi i pobranych materiałów. Budynek o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych ma powstać w niespełna dwa lata od podpisania umowy z wykonawcą. Zainteresowane jego budową firmy mogą składać oferty do 25 lutego.

Wizualizacja nowego laboratorium drogowego kieleckiego oddziału GDDKiAFot. GDDKiA

Kieleckie laboratorium drogowe pobiera rocznie kilka tysięcy prób i wykonuje nawet kilkanaście tysięcy badań. Działa również poza terenem województwa świętokrzyskiego. Badaniami objęte są zarówno istniejące jak i nowobudowane drogi, a także materiały do budowy.

Do 1975 roku laboratorium mieściło się w piwnicach siedziby kieleckiego oddziału GDDKiA, a następnie zostało przeniesione do budynku w sąsiedztwie węzła Kielce Zachód. Po tym jak wzrosła liczba badań i inwestycji, a także zwiększyły się wymagania dotyczące jakości realizowanych zadań, stara siedziba bez pomieszczeń dostosowanych do nowoczesnego sprzętu badawczego przestała spełniać swoje zadanie.

Tagi do tego wpisu
Reklama