Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku bez dyrektora

Data publikacji: 12.02.2020 13:54
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Pełniąca dotychczas tę funkcję Katarzyna Michnowska-Małek złożyła rezygnację.

Katarzyna Michnowska-Małek była dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku od 2015 roku, wiosna ubiegłego roku ponownie wygrała konkurs na to stanowisko. Podczas postępowania podkreślała, że chce rozwijać ofertę kulturalną z uwzględnieniem organizacji dużych imprez, a także poszerzać zajęcia adresowane do dzieci oraz do seniorów. Po niespełna roku drugiej kadencji, niespodziewanie złożyła rezygnację ze stanowiska.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie skarżyskiego urzędu miasta dotychczasowa dyrektor Miejskiego Centrum Kultury prosi o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron.

Obecnie obowiązki dyrektora jednostki pełni Grażyna Majewska, która przez wiele lat kierowała miejskimi jednostkami oświatowymi, MCK będzie kierowała do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu. Ten zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Informacja zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu miasta. Wtedy też poznamy wymagania, jakie skarżyski magistrat stawia przed kandydatami.

Reklama