Najzdolniejsi uczniowie z Końskich docenieni przez premiera

Data publikacji: 12.02.2020 16:43
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.02.2020. Końskie. Wręczenie stypendiów prezesa Rady Ministrów. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski wręcza stypendium Agnieszce Trojanowskiej

12.02.2020. Końskie. Wręczenie stypendiów prezesa Rady Ministrów. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski wręcza stypendium Agnieszce Trojanowskiej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Łączą zainteresowania literaturą i historią z nauką ścisłą. Najzdolniejsi uczniowie z Końskich otrzymali z rąk wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, stypendia prezesa Rady Ministrów. Wojewoda podkreślił, że nauka jest podstawą dla rozwoju kraju, a ze zdolną młodzieżą rozwój będzie następował bardzo szybko.

12.02.2020. Końskie. Wręczenie stypendiów prezesa Rady Ministrów. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Jasnos - dyrektor I LO w Końskich, Wiesław Skowron - wicestarosta, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Grzegorz Piec - starosta konecki, Jarosław Staciwa - członek zarządu starostwa powiatowego Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Musimy mieć ludzi bardzo dobrze wykształconych, po to abyśmy przestali być zapleczem taniej siły roboczej. Musimy w ciągu najbliższych lat dogonić Europę i świat. A to z waszym udziałem uda się bardzo szybko - powiedział wojewoda.

Agnieszka Trojanowska, wyróżniona uczennica II LO w Końskich podkreśla, że łączenie różnych dziedzin nauki i sztuki jest dla niej naturalne.

- Humanistom wydaje się, że matematyki z humanistyką nie da się połączyć i na odwrót, ale są osoby, które lubią obie te dziedziny. Dla mnie to jest naturalne, że raz coś rysuję, raz czytam o historii, a raz robię zadania z matematyki i fizyki. To są moje zainteresowania - mówi stypendystka.

Siedem osób otrzymało stypendia prezesa Rady Ministrów za szczególne osiągnięcia naukowe, udział w konkursach wiedzy i olimpiadach naukowych. Natomiast dwie osoby otrzymały stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

12.02.2020. Końskie. Wręczenie stypendiów prezesa Rady MinistrówFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama