Wyjątkowe dzieła na giełdzie w "Plastyku"

Data publikacji: 02.12.2011 14:12
Kategoria: Wiadomości z regionu

Rzeźby, obrazy, grafiki, a także ręcznie wykonane bombki będzie można oglądać i kupować w kieleckim „Plastyku”. Dyrektor szkoły- Maria Kowalczyk informuje, że w placówce trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Giełdy Mikołajkowej.

Na korytarzach już pojawiły się prace, które będzie można kupić. Każdy wielbiciel sztuki znajdzie tam coś dla siebie. Wśród wielu obrazów pojawią się kopie słynnych dzieł m.in. „Pomarańczarki” Aleksandra Gierymskiego oraz „Śniadania na trawie” Maneta.
    Na giełdzie, będzie można znaleźć wiele ceramiki, zarówno ozdobnej, jak i użytkowej. Maria Kowalczyk zachwala, że są to bardzo oryginalne prace o niepowtarzalnym charakterze. Do sprzedania będą też wyjątkowe meble, m.in. biurko i intarsjowany stół.
    Nowością tegorocznej giełdy będą ręcznie wykonane bombki. Przygotowała je absolwentka "Plastyka" Lucyna Serafin. Szczególnie pięknie wyglądają ozdoby w kształcie owoców oraz zwierzątek np. żabki. Dekoracje choinkowe z gliny przygotowała z kolei Magdalena Wałcerz. Jak mówi, ich wytworzenie to długotrwały proces, ale uzyskany efekt jest bardzo ciekawy.
    Pieniądze, które uda się zebrać podczas Mikołajkowej Giełdy zostaną, jak co roku przeznaczone na zakup materiałów dla uczniów. Giełdę można odwiedzać w sobotę i niedzielę od 10 do 14.

Anna Roży

Reklama