Petteri Forsell zawodnikiem Korony Kielce

Data publikacji: 14.02.2020 08:12
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu (od lewej): Marek Paprocki - wiceprezes Korony Kielce, Petteri Forsell i Krzysztof Zając - prezes Korony Kielce

Na zdjęciu (od lewej): Marek Paprocki - wiceprezes Korony Kielce, Petteri Forsell i Krzysztof Zając - prezes Korony Kielce
Fot. korona-kielce.pl

Fin Petteri Forsell, który jeszcze niedawno grał w Miedzi Legnica, wzmocnił siłę ofensywną Korony. 29-letni napastnik podpisał z kieleckim klubem kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

W sezonie 2018/19 Petteri Forsell w Miedzi Legnica rozegrał 37 meczów w ekstraklasie. Strzelił w nich 13 goli i zanotował 4 asysty. Rundę jesienną spędził w HJK Helsinki. W 9 spotkaniach zdobył 1 bramkę.

- Piłkarz został sprawdzony zarówno pod kątem wydolnościowym jak i zdrowotnym. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Chciałbym zdementować informację, nie ma żadnego problemu z tkanką tłuszczową. To są tylko plotki, a chłopak wygląda bardzo dobrze. Ma również ważniejszą rzecz – motywację. Chce zagrać na mistrzostwach Europy - powiedział trener „żółto-czerwonych” Mirosław Smyła.

Petteri Forsell ma także na koncie 10 występów w reprezentacji Finlandii. Ostatni raz zagrał w kadrze narodowej w czerwcu ubiegłego roku w meczu eliminacji EURO 2020 z Bośnią. Na kolejne zgrupowania był powoływany, ale trener Markku Kanerva nie stawiał na wychowanka klubu Kokkolan Pallo-Veikot.

Finlandia po raz pierwszy awansowała do mistrzostw Europy, a Petteri Forsell ma nadzieję, że dobrą grą w Koronie, zasłuży na reprezentacyjne powołanie.  

Reklama