Mieszkańcy Koprzywnicy uczcili św. Walentego

Data publikacji: 14.02.2020 08:36
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Koprzywnica. Kościół pod wezwaniem św. Floriana

Koprzywnica. Kościół pod wezwaniem św. Floriana
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Koprzywnicy odbył się dzisiaj odpust ku czci św. Walentego. W miejscowym kościele pocysterskim znajdują się relikwie tego świętego.

Na placu przed kościołem stały kramy odpustowe, a jedno ze stoisk było specjalnie dedykowane walentynkom. Kiermasz przyciągnął osoby w różnym wieku. 80-letnia mieszkanka Koprzywnicy  zatrzymała się przy straganie w drodze do kościoła. Przyznała, że czasami i jej serce mocniej zabije, choć to już nie ten wiek, ale - jak podkreśliła - miłość trwa do końca życia. Powiedziała, że kupi chleb w kształcie serca, aby poczęstować nim całą rodzinkę.

Na jarmarku było też małżeństwo robiące walentynkowe zakupy dla… swoich wnuków. Na pytanie dlaczego dla siebie nie kupują prezentów, mężczyzna odpowiedział, że on ma swoją kasę, a żona swoją, więc zawsze może sobie coś kupić, także z okazji walentynek.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koprzywnicy postarał się o to, aby przy okazji dnia zakochanych promować lokalną tradycję i rękodzieło, które tworzą mieszkańcy. Był m.in. chleb z lokalnej piekarni wypieczony w kształcie serca, były filcowe serduszka w różnych kolorach, bukiety bibułowe, piernikowe serca i różnego rodzaju przedmioty wykonane techniką decoupage.

Z okazji odpustu na św. Walentego w kościele pocysterskim odbyła się uroczysta suma.

Tagi do tego wpisu
Reklama