Protest kierowców odwołany, będą kolejne rozmowy

Data publikacji: 14.02.2020 13:46 / Data aktualizacji: 14.02.2020 14:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.02.2020. Kielce. Zablokowany buspas na ul. Olszewskiego

14.02.2020. Kielce. Zablokowany buspas na ul. Olszewskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie doszło do protestu, zapowiadanego przez związkowców z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Po rozmowach przedstawicieli firmy z władzami Kielc, akcja została zawieszona. Kierowcy zapowiadali, że przez dwie godziny nie będą wjeżdżać w ulice Olszewskiego i Puscha, ponieważ notorycznie są tam blokowane buspasy.

Bogdan Latosiński, przewodniczący największego związku zawodowego w MPK jest dobrej myśli, ale nie mówi jeszcze o pełnym sukcesie. - Pojawiło się światełko w tunelu. Mam nadzieję, że władze miasta zobaczą, że związkowcom i pracownikom MPK równie silnie zależy na dobru pasażerów i realnej poprawie komunikacji w mieście - mówi Bogdan Latosiński.

Związkowcy zapowiedzieli, że będą prowadzili otwarte rozmowy, które mają służyć poprawie funkcjonowania komunikacji publicznej w Kielcach i zwiększeniu komfortu pracy kierowców. Pierwsze spotkanie związkowców, pracowników MPK i kieleckich urzędników ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Związkowcy domagają się od władz miasta pomocy w poprawie warunków pracy, m.in. stałego odblokowania buspasów, które notorycznie są zajmowane przez nieuprawnione pojazdy. Oprócz tego związkowcom nie podoba się przesuwanie linii autobusowych w taki sposób, że coraz mniej autobusów kończy trasy na pętlach z minidworcami.

Reklama