Konwencja PiS inauguruje kampanię Andrzeja Dudy

Data publikacji: 15.02.2020 07:30 / Data aktualizacji: 15.02.2020 12:06
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR / M.Fabisiak / M Płaska
Andrzej Duda - prezydent RP

Andrzej Duda - prezydent RP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Andrzej Duda oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą. Okazją do jej inauguracji ma jest dzisiejsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Senator partii Jan Maria Jackowski mówi, że wydarzenie zostanie przeprowadzone z wielkim rozmachem i da silny impuls do walki o reelekcję urzędującego prezydenta.

- Cała stylistyka tej konwencji będzie bardzo dynamiczna. Będzie też wielu członków i sympatyków PiS z całego kraju - mówił senator.

Podczas konwencji planowane są wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezes partii, byłej premier Beaty Szydło. Zastępca rzecznika prasowego ugrupowania Radosław Fogiel mówi, że dzisiejsza konwencja nakreśli ramy kampanii Andrzeja Dudy.

- To będzie kampania aktywna, bliska Polakom, kampania rozmów z wyborcami, słuchania ich. Pan Prezydent będzie chciał poruszać sprawy istotne dla Polaków, te, z których już można być dumnym i te, którymi będzie chciał zająć się w nadchodzących pięciu latach - wyjaśnia Radosław Fogiel.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec na antenie Radia Kielce zaznaczył, że świętokrzyscy działacze PiS są już gotowi do wsparcia prezydenta w nadchodzącej kampanii.

- Nasze grono wolontariuszy już jest mocno zaangażowane w zbieranie podpisów poparcia dla pana prezydenta Andrzeja Dudy. W ten sposób wpiszemy się w wielką promocyjną akcję. Mamy zebrać 1,5 mln podpisów w skali ogólnopolskiej. 5 lat temu zebraliśmy w regionie 113 tysięcy podpisów. Myślę, że teraz nie będziemy gorsi - zaznacza poseł.

To będą ważne wybory - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

- Stawka w tej kampanii jest bardzo wysoka. Nam potrzebny jest prezydent, który utożsamia się z programem ideowym i politycznym Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki temu nie będziemy mieli wątpliwości, że ustawa uchwalona przez polski Sejm trafiając na biurko prezydenta, zyska akceptację - dodaje.

Konwencja rozpocznie się w stołecznej Hali Expo o godzinie 12. Wcześniej rada polityczna PiS wyrazi poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Reklama