1 listopada cmentarze będą zamknięte?

Data publikacji: 23.10.2020 12:35
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. KPRM

Czy rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych? Między innymi o to pytano podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.

- Decyzję dotyczącą funkcjonowania cmentarzy w dniu 1 listopada zostawiamy na przyszły tydzień, będziemy widzieli wówczas jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i wtedy decyzja o ewentualnych ograniczeniach zostanie ostatecznie podjęta - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki. - Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i decyzja będzie wtedy ostatecznie podjęta co do ewentualnych ograniczeń i zasad - powiedział Morawiecki.

Zaapelował do wszystkich o pozostanie w tym dniu w domach.

- Jeśli można prosić, to zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później. Zostawić to na kilka tygodni później - powiedział premier.

Według niego, najważniejsze jest, by nie było wielkich zgromadzeń ludzi w jednym miejscu, przy wejściach na cmentarze, w punktach zakupu zniczy lub kwiatów.

- To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń. I naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenie, duże skupiska ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń - powiedział Morawiecki.

Tagi do tego wpisu
Reklama