11 mln zł na inwestycje w powiecie staszowskim

Data publikacji: 25.06.2020 12:48
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020 Staszów. Przekazanie promes Funduszu Inwestycji Samorządowych. Od lewej: Anna Krupka - wiceminister sportu, Józef Żółciak - starosta staszowski, Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

25.06.2020 Staszów. Przekazanie promes Funduszu Inwestycji Samorządowych. Od lewej: Anna Krupka - wiceminister sportu, Józef Żółciak - starosta staszowski, Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Ponad 11,5 mln zł na pomoc w walce ze skutkami epidemii koronawirusa otrzymają gminy powiatu staszowskiego. Promesy na wsparcie zostaną przekazane m. in. na pomoc dla lokalnych przedsiębiorstw, ale także na potrzebne inwestycje, takie jak szpitale, szkoły, czy drogi. To część tzw. tarczy dla samorządów, przygotowanej przez rząd i prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiceminister sportu Anna Krupka zaznaczyła, że te fundusze w realny sposób przyczynią się do odbudowy nadszarpniętej przez sytuację epidemiczną gospodarki regionu staszowskiego.

- Dzięki tym środkom wsparcie otrzymają również małe i średnie przedsiębiorstwa, które będą realizować inwestycje na terenie powiatu staszowskiego - mówi minister.

- Przekazane dzisiaj promesy w znaczący sposób wpłyną na odbudowanie lokalnej gospodarki – twierdzi starosta staszowski Józef Żółciak.

Dodaje, że każda z inwestycji finansowanych przez projekt będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom gmin i powiatów.

- Budowa i remonty szkół, powstanie wodociągów czy zapewnienie nowych miejsc pracy. To wszystko w realny i bezpośredni sposób pomoże nie urzędnikom czy firmom, a mieszkańcom regionu - mówi.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, zwraca uwagę, że wielomilionowe kwoty, które rząd przeznacza na pomoc w walce ze skutkami pandemii w Polsce to przede wszystkim skutek stabilnego i skutecznego zarządzania finansami państwa przez obecny rząd.

- Pieniądze na tego typu cele są możliwe do rozdysponowania m. in. dzięki załataniu dziur podatkowych. Dzięki temu państwo może być wydolne, właśnie w tego typu sytuacjach kryzysowych. Państwo, które do tej pory postrzegano, jako biedniejsze, dzisiaj stać na tego typu działania – mówi przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego.

Łącznie z Funduszu Inwestycji Samorządowych w całym kraju na pomoc samorządom przeznaczonych zostanie około 6 mld zł.

Reklama