19-latek z zarzutami za śmiertelny wypadek

Data publikacji: 12.10.2021 10:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

19-letni Filip G., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Ostrowcu Świętokrzyskim, usłyszał prokuratorski zarzut. W zdarzeniu zginął 75-letni mężczyzna. 19-latkowi, który w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, grozi 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w niedziele na skrzyżowaniu ulic Radwana i Polnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 19-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki bmw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu prawidłowo pojazdowi marki volvo, którym podróżowały cztery osoby. 75-letni pasażer volvo zmarł w szpitalu, a dwie osoby zostały ranne.

Kierowca bmw po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, wstępne badania wykazały, że mógł znajdować się pod wpływem narkotyków. Ta kwestia jest sprawdzana przez śledczych.

Monika Gronek, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut, związany ze spowodowaniem wypadku, w którym jedna osoba zmarła, a dwie zostały ranne. Zdaniem śledczych, mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W chwili zdarzenia znajdował się bowiem w stanie nietrzeźwości, jechał z nadmierną prędkością i nie zachował należytej ostrożności.

Filip G. przyznał się do zarzutu, ale nie wyjaśnił okoliczności sprawy. Prokuratura wnioskuje do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Podobne wiadomości
Reklama