30 księży z domu emerytów z koronawirusem

Data publikacji: 09.10.2020 15:18
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2020 Kielce. Dom Księży Emerytów

09.10.2020 Kielce. Dom Księży Emerytów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koronawirus w Domu Księży Emerytów w Kielcach. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 30 starszych kapłanów mieszkających w obiekcie. Na COVID-19 zachorowało także kilku pracowników, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo.

Jak informuje rzecznik diecezji kieleckiej, ks. Mirosław Cisowski, księża są pod stałą opieką medyczną.

- Ogólnie stan zakażonych kapłanów jest raczej dobry. Jednak niestety badania potwierdziły, że trzej, którzy zmarli w ostatnich dniach, także chorowali na COVID-19 - dodał rzecznik.

Ksiądz Mirosław Cisowski podkreśla, że dyrektor Domu Księży Emerytów jest cały czas w kontakcie z sanepidem i postępuje zgodnie ze wskazaniami inspektora sanitarnego.

09.10.2020 Kielce. Koronawirus w Domu Księży EmerytówFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Dom jest zamknięty dla osób z zewnątrz, ale funkcjonuje. Jest pozwolenie na działanie kuchni, której pracownicy nie są zakażeni. Wszyscy mają też dobrą opiekę medyczną, bo część personelu to siostry zakonne, które są wykwalifikowanymi pielęgniarkami - dodał.

Obecnie w Domu Księży Emerytów mieszka ponad 50 kapłanów po 75. roku życia. Każdy z nich jest odizolowany, przebywa wyłącznie w swoim mieszkaniu, na które składa się pokój z łazienką. Nieczynne są przestrzenie wspólne Domu Księży Emerytów. Do odwołania zamknięta jest także kaplica.

Reklama