30 lat dziejów Ostrowca w albumie

Data publikacji: 16.05.2021 12:27
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.05.2021. Ostrowiec Św. Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury

16.05.2021. Ostrowiec Św. Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Waży trzy kilogramy i przedstawia 30 lat ostrowieckiej samorządności. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. wydało album, który pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniło się miasto.

W publikacji umieszczono wiele zdjęć archiwalnych, ale też takich, które obrazują dzisiejsze miasto. Nie brakuje zarówno krótkich, ostrowieckich historii, jak i odniesienia do czasów współczesnych.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Jacek Kowalczyk mówi, że wydrukowano tysiąc egzemplarzy wydawnictwa. Jak dodaje, w tworzenie zaangażowani byli pracownicy BWA i urzędu miejskiego, ale też osoba społecznie wykonująca fotografie za pomocą drona. W związku z tym, w książce jest bardzo dużo obrazów wykonanych z góry. Album został w całości wykonany w Ostrowcu Św.

Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński mówi, że publikacja to wyraz szacunku do wszystkich tych, którzy współtworzyli miasto po reformie samorządowej. Nie tylko prezydentów, ale też radnych. Dodaje, że w ciągu ostatnich 30 lat z krajobrazu zniknęło wiele przedsiębiorstw, m.in. cukrownia Częstocice. Jednak rozwój widać w inwestycjach i ładnie wyglądających placach, ulicach, poszerzającej się infrastrukturze.

Na zdjęciach zobaczymy m.in. rekreacyjne życie Ostrowca, stadion KSZO, baseny na Rawszczyźnie, ale też duże i ważne inwestycje, tak jak: oczyszczalnia ścieków, budowa mieszkań. Książka zawiera także rozmowy z przewodniczącymi wszystkich kadencji rad miejskich.

Cena albumu to 70 złotych. Jest dostępny w Miejskim Centrum Kultury.

Reklama