300 tys. zł wyłudzone z Miejskiego Urzędu Pracy

Data publikacji: 01.10.2020 10:08
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.05.2020 Kielce. Miejski Urząd Pracy

06.05.2020 Kielce. Miejski Urząd Pracy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwie osoby usłyszały zarzuty w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach i oszustwa na szkodę Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że postępowanie w tej sprawie było prowadzone od kilkunastu miesięcy.

Ustalono, że pracownica MUP zajmująca się m.in. wypłatą dofinansowań do działalności gospodarczej zakładanej przez osoby bezrobotne oraz mężczyzna prowadzący w Kielcach działalność gospodarczą w branży budowlanej, w latach 2018-2019, poświadczali nieprawdę w dokumentach i wyłudzili w ten sposób ponad 300 tys. zł.

W poniedziałek na polecenie prokuratora zatrzymano 40-letnią kobietę oraz 42-letniego mężczyznę i doprowadzono ich do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił im łącznie 16 zarzutów. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.  

Prokurator zastosował wobec nich dozory policji, poręczenia majątkowe w kwotach po 50 tys. zł., zakazy opuszczania kraju. Ponadto kobieta została zawieszona w czynnościach służbowych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama