500 mieszkańców Pińczowa zostanie przebadanych na obecność koronawirusa

Data publikacji: 09.10.2020 13:56
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Pińczów będą mogli bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa. Władze miasta dostały 500 testów z urzędu marszałkowskiego. Jak mówi burmistrz Włodzimierz Badurak, punkt pobrań stanie na parkingu obok miejskiego targowiska przy ulicy Republiki Pińczowskiej.

Pierwsze wymazy będą pobierane w poniedziałek 12 października od godz. 12.00. W pierwszej kolejności na badanie będą kierowane osoby z grup ryzyka, które mają gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza. - Ponadto mają kaszel, utraciły smak i węch, miały kontakt z osobami chorymi i obawiają się że mogły zarazić się koronawirusem – dodaje burmistrz.

Badania będą wykonywane do wyczerpania testów. Wcześniej jednak obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerami telefonów urzędu miejskiego w Pińczowie: 41 23 45 302 oraz 41 23 45 319. - Od wczoraj prowadzimy rejestrację, zadajemy konkretne pytania i weryfikujemy osoby  – dodaje burmistrz.

Kolejna seria pobrań zostanie wykonana 19 października, również o godz. 12.00. Pobrane wymazy zostaną zbadane przez Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne.

Burmistrz apeluje, żeby w trakcie pobrań zachowywać dystans społeczny i reżim sanitarny.

Reklama