71-letnia kobieta padła ofiarą fałszywego „policjanta”

Data publikacji: 26.09.2020 10:38
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. stock.adobe.com

Fałszywy „policjant” znów wyłudził pieniądze. Tym razem ofiarą oszusta, stała się 71-letnia mieszkanka z gminy Kunów w powiecie ostrowieckim, która przekazała oszczędności, myśląc, że ratuje wnuczka.

Nadkomisarz Kamil Tokarski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach relacjonuje, że wczoraj koło godziny 13 na telefon stacjonarny kobiety zadzwonił mężczyzna.

- Przedstawił się, że jest z policji i poinformował ją, że jej wnuczek spowodował wypadek, jest teraz na komendzie, i żeby załatwić sprawę potrzebne jest 40 tys. zł. Następnie prawdopodobnie ta sama osoba miała zadzwonić na telefon komórkowy kobiety. Około godziny 13.47 na jej posesję przyszedł mężczyzna i odebrał od niej pieniądze - mówi.

W ten sposób kobieta straciła 3,2 tys. euro, 2 tys. zł, a także złotą biżuterię wartości 20 tys zł.

Rzecznik policji apeluje o zachowanie czujności i rozsądek. Podkreśla, że oszuści zawsze działają według podobnego scenariusza.

- Wywierają presję czasu, nie pozwalają się skontaktować z nikim innym: z rodziną, czy bliskim, cały czas utrzymują kontakt telefoniczny i żerują na łatwowierności szczególnie osób starszych - podkreśla Kamil Tokarski.

Ofiarami oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” padają przeważnie osoby starsze.

Reklama