„8 tygodni do zdrowia" - nowy program profilaktyczny NFZ

Data publikacji: 29.09.2020 16:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie


Fot. NFZ

„8 tygodni do zdrowia - program treningowy NFZ”, to nowa propozycja profilaktyczna, którą od dzisiaj uruchomił Narodowy Fundusz Zdrowia.

- W jego ramach co tydzień będzie można oglądać filmy o różnorodnych formach promujących zdrowy tryb życia - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału funduszu.

- Na portalu Akademia NFZ można oglądać 35-minutowe filmy. To są programy treningowe o stopniowo wzrastającej intensywności z ćwiczeniami na poszczególne tygodnie. Będziemy publikować jeden film na tydzień - dodaje Beata Szczepanek.

Programy i filmy przygotowali pracownicy NFZ ze specjalistami, wśród których znaleźli się: fizjoterapeuta, lekarz i psycholog.

- Fizjoterapeuta przed każdym treningiem będzie demonstrował, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, lekarz omawiał będzie zdrowotne korzyści z wysiłku fizycznego, a psycholog będzie motywował i zachęcał do aktywności - dodała Beata Szczepanek.

Filmy promujące i zachęcające do zdrowego trybu życia można znaleźć na stronie internetowej Akademia Zdrowia Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tagi do tego wpisu
Reklama