94-letnia kobieta obrabowana przez wnuczkę i jej partnera

Data publikacji: 23.02.2021 10:59
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

Dramatycznie zakończyły się odwiedziny wnuczki i jej partnera u 94-letniej mieszkanki gminy Wodzisław. Jak informuje Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, kobieta została napadnięta i obrabowana.

- Odwiedziny u babci przedłużyły się do nocy. Wnuczka zasugerowała, że partner chce pieniędzy za to, że przywiózł ją do babci. Kiedy 94-latka wyciągnęła rulon gotówki, który miała przy sobie i podała mężczyźnie jeden z banknotów, została zaatakowana - mówi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zaczął szarpać i popychać 94-letnią kobietę. Wykręcał jej także ręce.

- Ostatecznie zabrał 94-letniej kobiecie 1,2 tys. zł. Tego czynu również dopuściła się wnuczka, która wiedząc, że kobieta posiada przy sobie pieniądze, wyciągnęła babci spod ubrania również zwitek pieniędzy, również w kwocie 1,2 tys. zł, po czym opuściła miejsce zamieszkania babci - zaznacza.

Kobieta natychmiast zadzwoniła na policję. Mundurowi zatrzymali 42-letniego mężczyznę na terenie Jędrzejowa. Później, na obrzeżach miasta w ich ręce wpadła także 42-letnia wnuczka, która złapała tzw. stopa i próbowała udać się do swojego domu. Jak dodaje Michał Kwieciński, część pieniędzy udało się odzyskać.

Para usłyszała zarzut rozboju, za co może grozić nawet 12 lat więzienia.

Tagi do tego wpisu
Reklama