A jednak to Sąd Rejonowy zajmie się pożarem składowiska

Data publikacji: 13.10.2021 14:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ostatecznie to Sąd Rejonowy w Kielcach zajmie się sprawą dwóch mężczyzn, podejrzanych o podpalenie składowiska odpadów niebezpiecznych w Nowinach. Chociaż niedawno zapadła decyzja, że proces będzie prowadził Sąd Okręgowy, to w ostatnim czasie została ona zmieniona.

Do pożaru doszło w kwietniu 2020 roku. O jego spowodowanie podejrzani są 25-letni Patryk B. i 28-letni Patryk B., mieszkańcy jednej z podkieleckich miejscowości. Prokurator przedstawił im zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu o wielkich rozmiarach. Na wniosek prokuratora zostali też tymczasowo aresztowani. W marcu areszt zamieniono na dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Kielcach, jednak ten we wrześniu zadecydował o przekazaniu jej do wyższej instancji. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik instytucji informuje, że wpłynęło zażalenie na tę decyzję, które zostało uwzględnione. Tym samym proces wkrótce rozpocznie się w sądzie przy ulicy Warszawskiej w Kielcach.

Reklama